Téměř každou ženu trápí vlasy. Jedna chce mít dlouhé, druhá rovné, třetí vlnité apod. Každá však chce zdravé a husté vlasy, ale bohužel v dnešní době neustálého barvení, používání chemických vlasových přípravků a přípravků na styling, častého mytí, fénování, žehlení atd. má málokterá žena krásné, zdravé a husté vlasy.
Každé roční období vyžaduje drobet jinou péči o vlasy. Dnes se zaměříme na péči o vlasy v zimě.
Vlas je jako kytka. Vypadá podle toho, z čeho roste. Takže je logické, že na stav vlasů má zásadní vliv celkový stav vlasové pokožky. Máte-li pocit, že s vašimi vlasy není něco v pořádku – jsou slabé, bez lesku, křehké, padají, je potřeba se nejprve zaměřit na vlasovou pokožku, zejména pak v zimě.
V chladném období je pokožka opravdu hodně namáhána vnějšími vlivy, jako je mráz a sníh. To se dá vyřešit čepicí. Na pokožku má samozřejmě vliv ale i střídání teplot. Přetopené místnosti pak přesušují pokožku. Dalším problémem je, že v zimě často nepijeme dostatečné množství tekutin, nejíme tolik ovoce a zeleniny a k tomu všemu ještě zvyšujeme frekvenci mytí vlasů. Tím si zaděláváme na pěkný problém v podobě svědění pokožky, suchých a poškozených vlasů bez života.
Kvalitní pomocníci v koupelně jsou prostě základ. Důležité je pořídit takový šampon, který bude jemný, vhodný pro citlivou pokožku a nebude obsahovat mýdlové složky. Co se týče kondicionéru, sáhněte po takovém, který je účinnější a dokáže omezit vysoušení vlasů chladem.
Zima je pro vlasové zábaly jako stvořená. Ty prospějí nejen vlasům, ale i pokožce. V dnešní době je na výběr opravdu velké množství. Můžete zvolit klasickou vlasovou masku nebo vyzkoušet domácí výrobu a něco si umíchat podle sebe.
Do vlhkých vlasů doporučujeme pravidelně aplikovat také oleje. Hvězdou je jednoznačně kokosový nebo arganový olej. Ty pak lze smíchat s dalšími éterickými oleji, které pomohou vyřešit různé problémy.
Péči o vlasy doplňte i o bylinné oplachy, které dokážou naši pokožku hezky zklidnit, posílit vlasy a dodat jim potřebné živiny. Sáhnout můžete i po květinové vodě, která se dá aplikovat nejen na plet, ale i na vlasy a vlasovou pokožku.
Každá žena by ve své výbavě měla mít kvalitní hřeben. Samotný hřeben ale vlasy nespasí. V tomto směru je důležitá i technika česání. Hodně lidí má mechanicky poškozené vlasy kvůli intenzivnímu a nešetrnému česání. Začněte své vlasy tedy česat šetrněji a rozčesávat je postupně, bez zbytečné síly a tahání.
Ať už některé kroky zavedete hned nebo postupně, je potřeba si uvědomit, že s vlasy je to na dlouhou trať. Chce to čas. Přece jen rostou o 1-2 cm za měsíc. Zaměřte se proto hlavně na pokožku hlavy a nové vlasy. Zničené konečky nechte ostříhat, neboť ty už stejně nespasíte a zaveďte si pravidelnou rutinu v péči o vlasy, která postupně povede k jejich zdraví.