29.06.2017
Rok se s rokem sešel a je tu opět Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Již 52. ročník se uskuteční ve dnech 30.6 až 8.7.2017. A na co se můžete těšit?
Je romantická komedie o Kumailovi, jehož rodiče by ho nejraději viděli jako právníka, který by měl po boku některou z pákistánských dívek, které mu neustále dohazují. On je však taxikář a stand-up komik v jenom chicagském baru, který randí s mladou Američankou Emily. Dilema, zda dostát tradicím, nebo jít za svou intuicí a srdcem, Kumainovi zkomplikuje život.
Whitney: Být sama sebou je životopisný dokument a jak už název napovídá, bude o vzestupu a dramatickém pádu zpěvačky Whitney Houston. Dokument vznikl na základě svědectví lidí z blízkého okolí této popové ikony, ale i z řady dosud nepublikovaných videozáznamů.
Dne 22. ledna 2008 byl jeden z nejpopulárnějších herců své doby Heath Ledger nalezen mrtvý. Devět let po jeho smrti přichází tento dokument, který se zaměřuje hlavně na hercovu osobnost, která byla známá spíše jeho blízkým, na inspirativního kreativního člověka, který svůj talent nestihl během krátkého života plně rozvinout.
Na festivalu bude ke shlédnutí film Fortunata, který je o kadeřnici z římského předměstí a svobodné matce, která chce hodit za hlavu únavné obcházení domácností klientek a otevřít si vlastní vysněný salon. Jedná se o melodrama, které bylo nedávno oceněné na festivalu v Cannes.
Těšit se můžete také na film Oklamaný (The Beguiled) s Colinem Farrellem a Nicole Kidman, Happy End, Modrá laguna (Blue Lagoon) i na řadu jiných filmů. Celý program naleznete na stránkách Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.
Snažíte se žít zdravě, pravidelně sportujete, ale vypijete za den pár skleniček vody? Pak ale děláte jednu zásadní chybu. Pitný režim je totiž základním stavebním kamenem zdravého životního stylu. Co správný pitný režim obsahuje a jak ho dodržovat? Pokračujte ve čtení.
Naše tělo vydrží bez vody pouhé dva týdny, pak přichází smrt. To v porovnání jídlem, kdy to zvládneme i několik měsíců, naznačuje, že mít dostatek tekutin je pro naše tělo zásadní a my bychom na to neměli zapomínat, zvláště když se věnujeme fyzické aktivitě nebo venku panují velmi horké dny.
Naše tělo je tvořeno většinou z vody, který má na náš organismus zásadní vliv. Voda našem těle působí jako rozpouštědlo mnoha látek, významně podporuje detoxikaci organismu, potlačuje chuť k jídlu a působí jaké přírodní projímadlo.
Díky tomu všemu na na naše tělo blahodárné účinky, odplavuje škodlivé látky z těla, zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů a také slouží jako prevence proti onemocnění močového ústrojí.
Tento výčet je ale pouze zlomek toho k čemu je voda a další kvalitní tekutiny pro nás a naše tělo podstatné. Lidský organismu, který funguje správně vyloučí kolem 1,5 - 2,5 litru vody za den.
Ve zkonzumovaných potravinách přijmeme kolem 900 ml tekutiny, proto je velice důležité dodržovat pitný režim, který je základním předpokladem zdravého životního stylu.
Průměrně by měl každý člověk vypít 2 -3 litry tekutiny denně. Konkrétně to lze vypočítat podle jednoduchého vzorce. Svou váhu v kilogramech vynásobíte koeficientem 0,035, získáte číslo, které určuje přibližné množství tekutin, které byste měli denně přijmout.
Příjem tekutin je ale velice individuální a svou roli sehravají také faktory jako je pohlaví, věk, fyzická aktivita a hlavně zdravotní stav člověka. Klíčové je rozvrhnout si celkovou dávku tekutin do pravidelných denních dávek.
Začněte s doplňováním tekutin hned ráno a vyvarujte se nárazovému pití většího množství vody. Najednou se doporučuje vypít kolem 300 ml najednou. Takové množství je ideální pro naše ledviny.
Stejně jako je důležité množství, je důležitá také co pijeme. Výběr tekutin je tak pro správný pitný režim přímo zásadní. Většinu našeho pitného režimu by měli tvořit neperlivé vody, neslazené zelené, ovocné a bylinkové čaje.
V případě, že máte rádi sladší nápoje, nařeďte si 100% džus bez přidaného cukru s vodou v poměru 1:1. Do svého pitného režimu můžete zařadit také minerální vodu nebo stolní vodu a dochutit si ji kapkou citronu nebo pomeranče či mátou.
Těmto nápojům je dobré se vyhýbat a rozhodně by neměly tvořit zásadní část našeho pitného režimu. To stejné platí také o kávě, kdo to bez ní nemůže vydržet, je povolené množství šálek kávy denně.